Kilo Almak için Tercih Edilen Bombax Kilo Aldırıcı - KiloMax

Hızlı ve Doğal Kilo Almak İçin En Doğal Yöntemler Nelerdir?

Hızlı ve Doğal Kilo Almak İçin En Doğal Yöntemler Nelerdir? - KiloMAX 15-10-2022 Hızlı ve Doğal Kilo Almak İçin En Doğal Yöntemler Nelerdir?

Hızlı ve Doğal Kilo Almak İçin En Doğal Yöntemler Nelerdir? Sorusu günümüzde merak konusu olup sağlıklı yolları araştırılmaktadır. Kilo vermek gibi kilo alınması da oldukça normal bir süreç olup kişilere göre farklılık gerektiren yöntemlere dayanır. Kilo alınması için doğru yöntemler tercih edilmesi gerekli iken en sağlıklı olan yollarla bu süreci geçirmekte önem taşır. Kilo alınması için fayda sağlayacak olan karbonhidratlar sağlığınızı da olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle kilo alınması için doğru yöntemler kullanılarak sağlıklı yiyecekler tercih edilmelidir.

Öğün Miktarının Yükseltilmesi

Doğal yöntemler kullanarak hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo alma yöntemleri kişilere görefarklılıklar gösterebilir. Bu yöntemlerden en basiti öğün miktarlarının arttırılmasıdır. Genel olarak sağlıklı ve beslenmesine dikkat eden bir kişinin 3 ana ve 3 ara öğün yapması gereklidir. Doğal yollarla kilo almak isteyen kişi ise bu öğünlerin dışında 2 ara öğün daha beslenme listesine ekleyebilir.

Protein Bakımından Zengin Gıdalar

Protein bakımından zengin olan gıdalar sağlıklı bireyler, diyet sürecinde olarak zayıflamak ve doğal yollarla kilo almak isteyen kişiler için oldukça sağlıklı seçimlerdir. Doğal yollarla kilo alınması hedefleniyor ve bu sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız mutlaka protein bakımından zengin besinlerle beslenmeniz gereklidir.

Özellikle akşam ve öğle yemeklerinde, peynir, süt, makarna, fıstık ezmesi, balık, ekmek ve daha birçok protein zengini besini tercih edebilirsiniz. Bu besinler sayesinde kısa sürede sağlığınızı riske atmadan doğal yollarla kilo alabilirsiniz. Kilo almaya odaklanmış olan bir kişinin günlük tüketmesi gereken protein miktarı kg başına 2 gramdır. Sağlıklı bir şekilde kilo almak için protein bakımından zengin besinlerin tercih edilmesi sağlık anlamında da fayda sağlayacaktır.

 

Enerjisi Yoğun Gıdalar

Yüksek kalorili olan ve enerjisi çok olan besinler sağlıklı bir şekilde kilo alma sürecinize destek sağlar. Özellikle bu sağlıklı enerjisi yüksek gıdaların tüketilmesi sırasında işlenmiş gıdalardan uzak durulması önem taşır. Sağlıksız bir şekilde kilo almanızı sağlayarak beden sağlığınıza olumsuz etkiler bırakılmasına neden olacaktır. Enerjisi yoğun olan gıdalar olarak; kuru meyveler, kuruyemişler, yağlı süt ürünleri, sıvı yağlar, tahıl ve etler yer alır. Bu gıdaların yanı sıra tüm yemeklerde baharat kullanımı önem taşır. Kilo alma sürecinde baharatlı yemekler tüketilmesi yemekleri daha lezzetli yapacağından önemli bir adımdır.

Yakılandan Daha Fazla Kalori Almak

Sağlıklı bir şekilde kilo alınmasında en etkili bir diğer yol ise kalori miktarını arttırmaktır. Sağlıklı bir şekilde ama ağır adımlarla kilo alması istenen bir kişide 300 ya da 500 kalori fazlası oluşturulması yeterli olup bu değerler hızlı kilo almak isteyen kişi de daha yüksek olacaktır. Bu durum pek sağlıklı olmayıp günümüzde sağlık danışmanları tarafından önerilmeyen bir kilo alma yöntemidir.

 

Kilo Almayı Sağlayacak Öneriler - KiloMAX

 

Kilo almak isteyen kişilerin genel olarak yaptıkları araştırmalarda bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirerek istenilen kiloya ulaşma hedefleri bulunur. Sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve kilo almalarını sağlayacak öneriler ise;

 • İştahınızı etkileyecek olan stres ya da benzeri ortamlardan uzak durmak
 • Kafein iştah kesen bir oluşuma sahip olmasından kafein miktarını azaltın
 • Öğün sayısını arttırmak önemli iken aralarda mutlaka atıştırma yapın.
 • Yemeklerle birlikte su tüketmemek gerekir ki daha çabuk tokluk hissi yaşanmasın
 • Sigara kullanımını kesen kişiler kilo aldıklarını söylediklerinden sigara kullanıyorsanız bırakın
 • Atıştırmalıklara öğünlerde yer vererek kuru meyve, sebze cipsleri, karışık kuruyemişleri tüketin
 • Sebzeler içerisinden havuç, pancar, mısır, havuç ve bezelye tercih edin.

 

Kilo Alamamanın Nedenleri

Birçok kişi ne yaparsa yapsın istediği kiloya ulaşamaz. Tüm yöntemler ve çabalar işe yaramayarak hedeflediği kiloya gelemeyen kişiler psikolojik olarak huzursuz hissederler. Kilo almak verme sürecinden daha zor olmasından biraz emek istemektedir. Kilo aldıran besinler ve öneriler bazen işe yaramayabilir. Bu gibi durumlarda altta yatan nedenlerin bilinerek hızlı bir şekilde çözüm önerisi bulunması sağlanmalıdır. Kilo almaya engel olan nedenler;

 1. Emilim sorunları
 2. Aşırı egzersiz yapılması
 3. Sıvı dışkılama sorunu
 4. İştahsızlık
 5. Uzun süren açlıklar
 6. Metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışması sayılabilir.

 

Bombax Sipariş Ver

Kilo Alması Gereken Kişiler Kimlerdir?

Kilo alınması kilo verme sürecinden daha zor bir süreçtir. Bu nedenle sağlıklı ve doğru bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Kilo almak isteyen kişilerin öncelikle bir uzman kişi desteği alması gerekir. Diyetisyen ya da hekim yardımıyla kilo almak isteyen kişilere özel beslenme planları hazırlanmalıdır. Kilo alma sürecine girecek olan kişilerin yaş, as ve yağ dengesi, cinsiyeti gibi etkenleri belirlenerek bu etkenlere göre özel bir beslenme planı yapılmalıdır.

Kilo Alma Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kilo alma süreci içerisinde olan bireyler bazı noktalara dikkat ederek sağlıklı bir şekilde süreçlerini tamamlayabilir, istedikleri kiloya hızlı bir şekilde çıkabilirler. Bu durumda öncelikle karbonhidrat tüketirken mutlaka rafineden uzak durarak kompleks bir ürün tercih ettiklerine dikkat etmelidirler. Kilo aldıran ama sağlıksız olan beyaz un, şeker ve glikoz şurubu gibi besinlerden uzak durulması önerilir. Kuru baklagiller ve tam tahıllı olan ürünler sağlıklı bir şekilde kilo alım sürecine destekçidir. Sık sık tüketilmesi sağlıklı bir şekilde istenilen kiloya yükselmeyi sağlayacaktır.

 

Kilo alma ve verme süreçlerinde listeler, düzen ve öneriler her zaman kişilere özel olarak hazırlanmalıdır. Kişilerin aldığı ya da alacağı destekler mutlaka uzman desteği olmalı ve hazırlanan yemek listeleri, öneriler, beslenme planları kişilere özel olmalıdır. Fast food zincirleri kilo almayı sağlarken son derece sağlıksız olmasından dolayı yaşamlardan uzak durmalıdır. Sağlıksız bir şekilde kilo almanızı sağlayacak her türlü besinden uzak durmalısınız.

Sürekli Yemek Yiyor Ama Kilo Alamıyor musunuz? Yoksa İştahsızlık mı Çekiyorsunuz?

MENÜ

SOSYAL MEDYA

info@kilomax.net 0850 346 57 40